Peter Sagan letel na svojom súkromnom lietadle, ktoré začalo mať technické problémy. Potom, čo z neho vytekal olej, sa stalo čosi, čo všetkých vystrašilo. Lietadlo zmizlo z radarov!

Peter Sagan (29) sa mal v nedeľu zúčastniť na exhibičnom kritériu Etten-Leur blízko Bredy v Holandsku. Na cestovanie z Monte Carla si vybral svoje súkromné lietadlo, pričom na palubu pozval aj Taliana Eliu Vivianiho a Holanďana Stevena Kruijswijka. Už o chvíľu sa pokojná cesta cyklistov zmenila na nočnú moru.

Lietadlo začalo mať technické problémy a vytekal z neho olej. V jednom okamihu dokonca podľa informácii portálu Šport24 zmizlo z radarov, o čom cyklistický tím informovala manželka pilota. Už o krátku dobu sa ale, našťastie, podarilo s pilotom skontaktovať a lietadlo núdzovo pristálo v Luxemburgu.

Keď dorazili na štart, bolo takmer neskoro a hrozilo, že kvôli zdržaniu a stresu na trať nenastúpia. Sagan, ktorého v poslednom čase výdavať po boku tejto krásky, sa s kamarátmi napokon v rýchlosti prezliekal na letisku a na bicykle doslova naskakovali z áut. Kruijswijk nakoniec napriek strachu, ktorý musel v lietadle prežiť, celý pretek vyhral, kým Sagan skončil na peknom treťom mieste. Aj takúto náročnú životnú situáciu dokázali na záver športovci prekonať s výborným výsledkom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sport24.pluska.sk │ Foto: YouTube/Omroep Brabant, SME, Matúš Kapičák