OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (skr. OĽaNO) je slovenské stredopravicové konzervatívne politické hnutie, ktoré vzniklo na konci roka 2011. Práve predseda politickej strany Igor Matovič sa v posledných rokoch postaral o poriadne kontroverzné prejavy či konania. Zdá sa, že niektorým jeho kolegom už došla trpezlivosť.

Viacerí poslanci sa zamýšľali nad odchodom zo strany OĽaNO a pred pár dňami padlo oficiálne rozhodnutie. Skupina politikov zverejnila vyhlásenie, kde vysvetlili, čo prispelo k tomu, aby oficiálne nekandidovali v parlamentných voľbách za uvedenú stranu. ,,OĽaNO existuje od roku 2011 a doteraz nedokázalo zapojiť ľudí v regiónoch do svojej činnosti a regióny sa žiadnym spôsobom nepodieľajú na spolurozhodovaní v hnutí. Ľudia v regiónoch najlepšie vedia, aké sú problémy a čo ich trápi a majú právo ovplyvňovať činnosť hnutia, za ktoré bojujú,“ napísali vo vyhlásení.

Konkrétne ide o Veroniku Remišovú, Elenu Červeňákovú, Soňu Gaborčákovú, Annu Verešovú a poslanca Jozefa Lukáča. Skupina politikov ukončí spoluprácu so stranou na začiatku kampane pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami, keďže chcú na júnovej schôdzi dokončiť stranícke záležitosti. Práve o Remišovej sa hovorí, že bude novou posilou Kiskovej strany ,,Za ľudí“, no poslankyňa túto informáciu zatiaľ nepotvrdila.

Veronika Remišová

Elena Červeňáková

Anna Verešová

Soňa Gaborčáková

Jozef Lukáč

Zdroj: topky.sk  |  Foto: Facebook/Veronika Remišová, Facebook/Elena Červeňáková, Facebook/Anna Verešová, Facebook/Soňa Gaborčáková, Facebook/Jozef Lukáč