V parlamente sa momentálne diskutuje o rozsiahlych reformách, ktoré majú výrazne pomôcť Slovensku. Aj keď sa na začiatku zdalo, že presadenie veľkých zmien nebude problém hlavne zo strany vládnej koalície, opak je pravdou. Strana SaS sa preto rozhodla pre verejnú výzvu!

Koalícia momentálne pracuje na reformách v zdravotníctve, ochrane národných parkov a na predstavení súdnej mapy. Ide o tri rozsiahle reformy, ktoré sú definované aj v programovom vyhlásení vlády, pričom ich vtedy podporila i strana Sme rodina.

Boris Kollár má však výhrady k takmer všetkým úpravám, ktoré chcú jeho koaliční partneri presadiť. Dokonca ich neplánuje podporiť ani v parlamente. Strana SaS tak stratila trpezlivosť. ,,Občanom Slovenska sme vo voľbách sľúbili, že budeme vládou zmeny. Ak však nie sme ochotní a pripravení podporiť reformy, či už justície alebo zdravotníctva, ktoré môžu byť na prvý pohľad nepopulárne, ale v konečnom dôsledku sú nevyhnutné, stráca koalícia základ, na ktorom je postavená,“ zverejnili svoje stanovisko ministri Sulík a Gröhling, pričom sa pod neho podpísali aj štátni tajomníci Galek a Klus.

Sulíkovci sú presvedčení, že Sme rodina sa bude musieť rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť. ,,Či na strane zmeny alebo na strane populizmu. Odsudzujeme preto politiku, ktorá neprináša žiadne konkrétne riešenia, len nekonštruktívne kope do vládnej koalície,“ upozornili vládni predstavitelia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Sloboda a Solidarita  |  Foto: YT/HNtelevízia, SME, FB/Sloboda a Solidarita