Mimoriadna tragédia! Koncom uplynulého týždňa skonal v južných Čechách len 20-ročný mladík, ktorý mal pred sebou sľubnú futbalovú kariéru. Rostislav Kadlec, bývalý futbalista Dynama České Budějovice, sa zabil na aute, ktoré viedol neprimerane rýchlo!

Pri obci Strunkovice nad Blanicí došlo uplynulý štvrtok k tragickej autonehode, pri ktorej zomrel len 20-ročný vodič vozidla Škoda Octavia. Ako uviedla hovorkyňa juhočeskej polície Martina Joklová, mladý muž mal dostať vplyvom neprimeranej rýchlosti po prejazde ľavotočivej zákruty šmyk. “Prešiel na pravú krajnicu a následne do protismeru, kde v tej chvíli prechádzal vodič dodávky Ford Transit. Pri dopravnej nehode, bohužiaľ, mladý vodič vozidla Octavia utrpel fatálne zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol. Vodič a jeho spolujazdec z vozidla Ford Transit utrpeli presne nezistené zranenia, s ktorými boli prevezení rýchlou záchrannou službou do nemocnice,” dodala.

Ako uviedol portál eXtra.cz, zosnulý športovec pochádzal z futbalovej rodiny, ktorá je zo smrti Rostislava zdrvená. “Deň priniesol jednu veľmi smutnú správu. V dvadsiatich rokoch tragicky zahynul bývalý hráč nášho klubu Rosťa Kadlec. Úprimnú sústrasť celej rodine. Rosťo, odpočívaj v pokoji,” uviedol klub na svojom Facebooku.

Práve na sociálnej sieti posielajú mladému mužovi priatelia a známi množstvo odkazov, ktoré trhajú srdce. “Rosťa bol férový chalan, výborný futbalista, ktorý to mal v hlave zrovnané. Spolupráca s ním bola bez problémov. Veril som, že jeho futbalová kariéra bude ďalej stúpať,” uviedol bývalý tréner Jiří Vlček. “Bol si skvelý chalan so srdcom na správnom mieste. Odpočívaj v pokoji, Rosti,” odkázala mu kamarátka Ivana.

Medzi kondolujúcimi sa však objavilo aj množstvo negatívnych komentárov, v ktorých si užívatelia sociálnej siete nebrali servítku pred ústa. Agresívne odkazy písali najmä z dôvodu, že nehodu zapríčinil 20-ročný muž sám v dôsledku neprimeranej rýchlosti.

Zdroj: eXtra.cz | Foto: Policie ČR, Facebook/R.K