K strašnej tragédii rodiny došlo v českých Černožicích. Do odobného auta so štyrmi členmi posádky nabúral vlak, ktorý to mal namierené do Hradca Králové. Medzi obeťami sú aj dve detičky vo veku 5 a 8 rokov.

Strašná tragédia sa odohrala na železničnom priecestí v českých Černožicích pri Hradci Králové. Rodina, ktorá cestovala v osobnom vozidle značky Škoda Fabia, bola zvalcovaná prichádzajúcim vlakom. Ten mal namierené do Hradca Králové, no zastavila ho štvorčlenná posádka na priecestí. Na mieste zomreli všetci štyria, z toho dve dospelé osoby vo veku 47 a 32 rokov, ako aj ich dve detičky vo veku 5 a 8 rokov.

Priecestie malo svetelnú signalizáciu a podľa predbežných výsledkov vyšetrovania mala v tom čase riadne fungovať. Česká polícia tak podľa informácii českého iDnes zatiaľ nevie, ako k smrteľnému incidentu došlo a bola nariadená súdna pitva. Vlak mal auto na priecestí tlačiť ešte ďalších 300 metrov a okrem vyhasnutých životov bola škoda vyčíslená na 370-tisíc českých korún, z toho 120-tisíc na vlaku.

V náprave, ktorá do Fabie narazila, sa v čase nehody viezlo približne 80 ľudí a hasiči vyslali na miesto evakuačný autobus. Okrem štyroch obetí sa nikomu ďalšiemu nič nestalo. Polícia tiež na mieste vykonala u rušňovodiča dychovú skúšku, ktorá bola negatívna.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Hasiči města Hodonína