Čoraz viac sa v spoločnosti hovorí o krutej realite, kedy majú lekári brať pacientov ako obyčajné čísla, ktoré sa stávajú iba súčasťou štatistík. Ani v tomto prípade však nemôžeme všetkých odborníkov hádzať do jedného vreca. Svojím dojemným odkazom to potvrdil doktor, ktorému nebol ľahostajný osud jeho pacientky.

Sociálnou sieťou momentálne rezonujú fotografie lekára, ktorý na pôrodnej sále plače. Aj napriek jeho snahe sa mu totiž nepodarilo zachrániť pacientku, ktorej chcel veľmi pomôcť. Svojím zármutkom sa netají a priebeh dlhého boja, ktorý zdieľal spolu s ňou, opísal v príspevku.

Vyjadrenie lekára

,,Dnes je najsmutnejší deň v mojom živote. Ako doktor som sa zaoberal mnohými tehotnými ženami. A vždy, keď som na pracovisku, modlím sa k Bohu, aby ochránil a požehnal všetky matky. Bolesti žien pri pôrode sú pre mňa neuveriteľné. Dnes sme horko zaplakali. Bože, prečo si si zobral túto ženu za takýchto okolností? Bola už 14 rokov zbavená pôrodnosti a skúšali sme všetky liečby vrátane injekcií a umelej inseminácie. Nakoniec Boh pomohol a žena aj napriek rakovine vaječníkov otehotnela.

Keď bola tehotná, tento nádor sa začal strácať a všetko bolo v poriadku. Na chvíľku si svoje dieťa priložila ku sebe a potom odišla. Matka zomrela a dieťa žilo. Ako sa tento šťastný deň zmenil na tragédiu? Stratil som život pri zrode nového života. Rešpektujte, prosím, ženy, pretože umierajú, aby vám priniesli nový život. A ďalšia rada pre vás, ak z akéhokoľvek dôvodu nehovoríte so svojou matkou, prosím, choďte a kontaktujte ju teraz a ukážte svoju lásku k ženám a rešpektujte ich.”

Zdroj: Facebook/The Wave of Reality  |  Foto: Facebook/The Wave of Reality, Pixabay