Materstvo je jednou z najkrajších výsad v živote ženy, avšak zároveň je i mimoriadne citlivou záležitosťou. Svoje o tom vie i obľúbená spíkerka z rádia Vlna, ktorá sa iba prednedávnom stala druhýkrát mamičkou.

Dominika Dede Dadíková patrila k obľúbeným moderátorom rádia Europa 2, pričom pred viac ako rokom prešla do konkurenčného rádia Vlna. Aby toho nebolo málo, sympatická spíkerka sa stala v júli druhýkrát mamičkou, kedy manželovi porodila druhého synčeka Tea. Ako sa však zdá, aj Dede sa musí pravidelne zmierovať so situáciami, ktoré sú mimoriadne nepríjemné a vadia mnohým Slovenkám.

So svojou poslednou skúsenosťou sa podelila na sociálnej sieti Instagram, pričom ju pod príspevkom podporilo množstvo ďalších mamičiek, ktoré sa pravidelne stretávajú s totožným problémom. Máte podobnú skúsenosť aj vy?

„Takto vám poviem, neviem či existuje mamina, ktorej nevadí, ak jej cudzí ľudia nadrzovku čumia do kočíka.. Mne to vadilo už pri Leovi, ale vrchol nervov dosahujem až pri Teovi.
Nebojte sa, viem, že nie som Angelina Jolie (ani výzorovo, ani mierou verejnej známosti), ale prekáža mi to ako bežnej matke, ktorej záleží na komforte bábätka.. Ľudia skrátka čumia do kočíkov, lebo sú zvedaví. Aj na decko Hanky z Lopašova, aj na decko Dede z Boroviec.
Mám pár ukážkových prípadov. Ale za všetky LEN jeden o prepatej pani, ktorá mi začala krížikovať novorodenca na čelo v potravinách. A to som mala dokonca kočík prekrytý plienkou, aby sa malý v pohode vyspal. Pani sa ma spýtala, či som to ja. Tak som sa potešená legitimovala, že hej. Vtom bez varovania odhrnula prikrývku na kočíku a capla malému spiacemu krížik na čelo.. Leovi už nestihla! Sto čertov do mňa vošlo, skoro som jej jednu trafila rovno tam medzi sirupmi a chlebom! Ale zmohla som sa len na: to čo si dovoľujete???
Vzhľadom na to, že všetci diváci tohto predstavenia čumeli a čakali, čo príde, som sa celkom nečakane zobrala a s plnou hubou tichých nadávok z potravín odišla. Pani za mnou ešte kričala, že veď ona ma pozná z rádia a pozná aj moju mamu.. Ale ja ju nepoznám!! A nepoznám ani tisíc ďalších, čo si išli akože nenápadko krk vykrútiť, keď sme sa míňali na chodníku, alebo sa viezli spolu výťahom, alebo sa stretli na detskom ihrisku.. A môj malý potom doma večer reval jak keby ho z kože drali a nie a nie prestať. A to je pritom krásne usmiate bábätko..
Prosím vás, nečumte do kočíkov. Ak sa s maminou poznáte a ste kamošky, je to, samozrejme, iné. Ale cudzie (občas dokonca závistlivé alebo neprajné) pohľady, nerobia bábätku dobre.. 👶🏼👀
Amen. 🙏🏻
P.S.: Ten čierny kočík vedľa môjho patrí @dihager a to by ste mali ešte len vidieť tie Kelišové, čo sa neváhajú potknúť keď chcú vidieť malú krásnu Jurašku.“

Foto: Instagram/DominikaDadikova