V Banskej Bystrici došlo v utorok neskoro večer k mimoriadnej udalosti. Páchateľ strieľal v blízkosti internátov UMB, pričom napokon usmrtil jednu osobu. Z miesta činu ušiel a potom, čo unikal, sa ho podarilo polícii dolapiť.

Na Triede SNP v Banskej Bystrici neďaleko internátov UMB došlo v utorok večer k strašnému incidentu. Podľa informácií portálu BBonline sa ulicou ozvali okolo 22:45 h dva výstrely. Správu potvrdili očití svedkovia. K tragédií pritom došlo pred odbočkou v smere na Mýto.

Páchateľ dvomi výstrelmi usmrtil 64-ročného muža z Banskej Bystrice, pričom druhýkrát mal vystreliť do už ležiacej obete. Po usmrtení z miesta činu ušiel. Polícia miesto ohradila, dokumentovala incident a po páchateľovi intenzívne pátrala. Podľa aktuálnych informácií polície sa podarilo podozrivého zadržať.

Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie za obzvlášť závažný zločin vraždy. Z dôvodu prebiehajúcich procesných úkonov nebudeme nateraz k prípadu poskytovať žiadne bližšie informácie,” uviedla polícia na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbonline.sk │ Foto: Facebook/Polícia SR – Banskobystrický kraj, Polícia Slovenskej republiky