V stredu večer otriasli Bratislavou výstrely na Zámockej ulici pred klubom Tepláreň, kde sa schádza LGBTI komunita. Na mieste zahynuli dvaja ľudia, pričom čašníčka musela byť hospitalizovaná. Páchateľa našla polícia mŕtveho, no po streľbe stihol na sociálnej sieti zverejniť nechutné slová.

Bratislava je od stredajšieho večera svedkom ďalšej tragédie. Po zmasakrovaní piatich ľudí opitým šoférom na Zochovej sa tentokrát strieľalo na Zámockej pred obľúbeným podnikom LGBTI komunity. O život prišli dvaja mladí muži vo veku do 30 rokov, kým jedna čašníčka bola zranená a prevezená do nemocnice.

Ako informuje na sociálnej sieti polícia, páchateľa našli vo štvrtok ráno mŕtveho: „Aktuálne prebiehajú procesné úkony, bližšie informácie vám poskytneme hneď ako to bude možné,“ dodali. Podľa informácií DenníkaN má ísť o 18-ročného študenta Juraja, ktorý mal na sociálnej sieti Twitter pod prezývkou NTMA0315 pravidelne zdieľať extrémistický obsah.

11. októbra, a teda deň pred útokom, mal napísať status: „Rozhodol som sa,“ kým ráno v deň streľby zverejnil slová: „Bude to vykonané.“ Pár hodín pred ohavným činom zdieľal 65-stranový rasistický manifest proti Židom a LGBTI komunite, kde vyzýval k násiliu voči týmto skupinám. Večer po tom, ako zastrelil dvoch ľudí, dokonca zverejnil svoju fotografiu a napísal: „Necítim žiadnu ľútosť, nie je to smiešne?“ Jeho konto už momentálne nie je dostupné.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Twitter, YT/Startitup, FB/Polícia SR – Bratislavský kraj