Potom, čo bola potvrdená oficiálna návšteva pápeža Františka, sa pozornosť presunula aj na bývalého arcibiskupa Róberta Bezáka. Mnohí boli zvedaví, či dôjde k osobnému stretnutiu a napokon sa tak aj stalo. Návšteva Bezáka dokonca nebola súčasťou ani oficiálneho harmonogramu pápeža!

Na podujatie v Dóme sv. Martina so Svätým Otcom sa pokúšal dostať aj odvolaný arcibiskup Róbert Bezák, no napokon sa mu to nepodarilo. V tom čase ešte nikto netušil, že má o pár hodín neskôr naplánovanú súkromnú schôdzku priamo v Apoštolskej nunciatúre.

Nebolo totiž žiadnym tajomstvom, že pápež František má veľmi dobré vzťahy s Bezákom, pričom sa už neraz stretli. Podľa slov emeritného arcibiskupa chcela hlava katolíckej cirkvi pôvodne prísť na návštevu k Bezákovi priamo domov, no z pohľadu bezpečnosti by išlo o mimoriadne náročnú situáciu.

84-ročnému katolíkovi sa však splnilo prianie, keďže sa stretol s rodinou trnavského arcibiskupa, a predovšetkým s jeho mamou. ,,Skôr šlo o rodinnú atmosféru. Povedal, že si veľmi váži tých, ktorí sa vedia postarať o ľudí v núdzi a o príbuzných. Zrejme ho potešilo, že som nerezignoval a začal som sa niečomu takémuto venovať,“ povedal v rozhovore s Viktorom Vinczem.

Mnohí veriaci dúfali, že pápež sa bude zaoberať aj odvolaním Róberta Bezáka, ku ktorému došlo 2. júla 2012 za veľmi nezvyčajných okolností. Arcibiskup mal v tom čase upozorniť na únik finančných prostriedkov za pôsobenia arcibiskupa Sokola, no nakoniec sa celá záležitosť otočila proti nemu a lustrovaný bol práve on. Bezák však uviedol, že touto témou sa pri návšteve svätého Otca ani nezaoberali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Twitter/L’OSSERVATORE ROMANO, Vatican News, YT/wwwcodnessk, RTVS