Spevák Martin Jakubec sa už dlhšie pred fanúšikmi zastrájal, že sa chystá zasadnúť do prezidentského kresla. Jeho sen sa však rozplynul kvôli jedinej maličkosti…

Martin Jakubec dokáže fanúšikov šokovať a prekvapiť za každých okolností a jedným z jeho posledných kúskov bola aj kandidatúra na prezidenta SR. Spevák dokonca vyzbieral potrebný počet podpisov, no tesne pred bránami ho zastavil nepríjemný detail.

Spevák sa totiž vybral zaniesť svojich 21. 063 podpisov občanov, no vypočul si zamietnutie so slovami, že nespĺňa vekovú podmienku. V stanovách sa píše, že za prezidenta možno zvoliť len občana SR, ktorý v deň voľby dosiahol vek 40 rokov. Jakubec má však aktuálne len 35: „Včera pri podávaní kandidačných listín bolo mojich 21.063 podpisov odmietnutých. Dôvodom je môj vek, pre ktorý nespĺňam požiadavku. Prijal som to s pokorou. Teší ma, že som stále mladý. Ďakujem všetkým, ktorí ste ma podporili. Samozrejme, vedel som, že takto to dopadne. Bol to test a prieskum mojich šancí,“ tvrdí.

Maestro zrejme o tejto podmienke naozaj vedel, keďže ho na to v minulosti upozorňovali viacerí fanúšikovia, a tak len skúšal, koľko ľudí mu je ochotných odovzdať svoj hlas. Dokonca podal žiadosť ohľadom udelenia vekovej výnimky, no neuspel. Snáď ale svojich priaznivcov tou skúškou nenaštval natoľko, že mu pri ďalších voľbách v budúcnosti nebudú dôverovať.

Jakubec je na prezidenta príliš mladý…

Zdroj │ Foto: Instagram