Studená sprcha pre Veroniku Remišovú: TOTO od nej seniori vôbec nechcú!

Dátum:

Veronika Remišová prišla v polovici marca s revolučným nápadom, ktorý mal zlepšiť digitálnu gramotnosť seniorov. Dokonca z plánu obnovy mieni minúť takmer 70 miliónov eur, no zrejme nerátala s tvrdým odmietnutím zo strany dôchodcov.

Ministerka investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie sa nedávno zaoberala prieskumom, podľa ktorého 41 % ľudí vo veku 65 až 88 rokov nevlastní žiadny počítač, tablet či telefón. Pre 170-tisíc seniorov tak plánuje umožniť IT školenie, ktoré budú mať úplne zadarmo. Po ukončení kurzu majú byť dôchodcovia dostatočne digitálne gramotní, a taktiež im bude darovaný tablet na osobné použitie.

Projekt online vzdelávania sa má spustiť už budúci rok. Veronika Remišová však nerátala s tým, že mnohí seniori o jej ponuku vôbec nemajú záujem. K negatívnemu stanovisku zrejme prispela aj pandémia koronavírusu, keď sa starší ľudia museli cez internet prihlasovať na PCR test či očkovanie, čo ich veľmi hnevalo.

Seniori sa jednoducho nechcú vzdať platenia účtov prostredníctvom šekov či jednoduchého “tlačidlového“ mobilu. ,,To je nemožné, to nie, nie. Už by som sa na to nedala, už elektronika nie,“ povedala 83-ročná Mária pre noviny.sk. Nejde však o ojedinelý prípad, keďže rodinní príslušníci sa na sociálnej sieti vyjadrujú, že ich rodičia či starší rodičia odmietajú technológie modernej doby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: YT/POSTOJ TV, Pixabay, FB/Veronika Remišová

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...