Poprava dvoch mladých mužov Juraja a Matúša nenechala takmer nikoho chladným. Do parlamentu bol dokonca podaný návrh na registrované partnerstvá, no na veľké sklamanie prezidentky neprešlo ani do druhého čítania. Najnovšie sa k útoku na LGBTI+ komunitu vyjadrujú aj známe osobnosti vrátane herečky Zdeny Studenkovej.

Televízia Markíza sa rozhodla zverejňovať názory známych osobností, ktoré sa týkajú dvojnásobnej vraždy na Zámockej ulici pred podnikom Tepláreň. Silnú podporu LGBTI+ komunite prejavila legendárna herečka Zdena Studenková. Je presvedčená, že Slovensko má zmluvu s Vatikánom, v ktorej sme takpovediac rukojemníkmi, pričom ju nemôžeme jednostranne rozviazať.

Známa blondínka sa rozhodla apelovať na politikov, aby zmenili zákony, vďaka čomu budú mať všetci rovnaké povinnosti, no i rovnaké práva. ,,My sme jedna z mála krajín, ktoré ešte nepovolili sobáše ľuďom rovnakého pohlavia, nepovolili im adopcie. Akým právom? Sme krajina, ktorá je, povedala by som, katolíckejšia ako Vatikán,“ povedala smutne vo videu.

Mohlo by sa zdať, že 68-ročná umelkyňa podporuje konzervatívne hodnoty, no opak je pravdou. Upozornila na Švajčiarsko, kde mohli ženy voliť až od roku 1971, no dnes je vo všetkých 26 kantónoch tejto krajiny možné zosobášiť rovnaké pohlavie, a dokonca sú povolené i adopcie. ,,No a ja by som bola veľmi rada, keby aj mnohí z našich politikov konečne spravili svoj coming out, aby sa konečne aj oni prihlásili k tomu, čo majú geneticky dané. Takže, prosím, rešpektujme ľudí, ktorí majú iný genetický kód,“ prihovorila sa Studenková celému národu, no predovšetkým našim politikom.

Celé vyjadrenie Zdeny Studenkovej

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto | Video: IG/tvmarkizaofficial