Udalosť, ktorá zasiahla celé Slovensko, no predovšetkým blízku rodinu a známych. Tragické úmrtie investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa dotklo aj študentov a pedagógov z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, kde obaja mladí ľudia študovali.

V utorok o 18.00 hod pedagógovia spolu so študentmi nitrianskej univerzity zorganizovali smútočný pochod na Svätoplukovo námestie. Jeden pochod začal na ulici Boženy Slančíkovej spred Katedry žurnalistiky, kde Janko študoval a následne pôsobil ako externý pedagóg, pričom študentov vyučoval investigatívnu žurnalistiku. Druhý pochod viedol od Katedry archeológie na Hodžovej ulici, kde zas študovala Martinka. Oba sprievody sa stretli na námestí, kde vzdali minútu ticha a zapálili sviečku.

K sprievodu sa pridal aj Jánov bývalý pedagóg Eduard Chmelár, ktorý na svojom facebookovom profile vyzýval aj iných ľudí, aby sa pochodu zúčastnili. Novinára osobne poznal, učil ho, videl jeho profesionálny rast a podporoval ho na ceste stať sa investigatívnym žurnalistom. Jeho celý úprimný príspevok si môžete prečítať >>> TU <<<

Zdroj/Foto: autor, Facebook