Premiér Peter Pellegrini vydal nedávno výzvu, v ktorej chcel rázne zatočiť s vedením nemocníc v dezolátnom stave. Študenti mu teraz iniciatívne posielajú fotky plesnivých stien a premiér plánuje rázne kroky.

Peter Pellegrini vydal pred pár dňami oficiálnu výzvu, v ktorej chcel rázne zakročiť v každom prípade nemocnice, ktorá má vo svojich priestoroch plesnivé steny. Študenti, ktorí sa musia na podobné zábery dívať denno-denne počas svojej lekárskej praxe, sa rozhodli premiérovi nápravu uľahčiť.

V priebehu krátkeho času zozbierali veľké množstvo nechutných záberov plesnivých stien, bordelu a špinavých záchodov v nemocniciach a všetok materiál doručili premiérovi. Ten požadoval, aby si personál vymaľoval kúty v nemocniciach a najnovšie odkazuje, že plánuje rázny krok.

Pohrozil, že nevylučuje ani personálne vyvodenia, pričom v niektorých nemocniciach môžu za takéto ohrozovanie pacientov, ktoré sa podľa neho dá odstrániť aj bez vysokého finančného rozpočtu od štátu, padať hlavy. Či napokon Pellegrini svoj sľub dodrží, je otázne, no fotky, ktoré ukazujú, v akom stave sú slovenské nemocnice, sú na zaplakanie. Viac sa dozviete v reportáži >>> TU <<<.

Infekčné oddelenie na Kramároch

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: TV Markíza, Facebook