Mala iba 21 rokov a nebyť ignorovania príznakov, dnes mohla byť medzi živými. Tak by sme mohli opísať tragédiu, ktorá zdrvila predovšetkým rodičov mladej dievčiny. Obaja si vyčítajú, že ju nezobrali k lekárovi, keď sa posťažovala na zdravotné problémy.

Britská študentka Jessica Cain bola energická slečna, ktorá mala okrem školy aj mnoho obľúbených koníčkov. V posledných dňoch jej však nebolo dobre a otcovi sa priznala, že sa necíti byť vo svojej koži. Následne sa u nej objavili silné bolesti hlavy, ktoré sa pokúsila zaháňať liekmi a neskôr si išla odpočinúť. Dúfala, že po spánku jej problémy ustúpia.

Na druhý deň ráno vošla do dcérinej izby mama, ktorá sa chcela opýtať, ako sa cíti. Jessicu však nevedela zobudiť a okamžite zavolala záchranku. Zdravotníci jej však už nedokázali pomôcť a obhliadajúci lekár mohol už len konštatovať smrť. Bola nariadená pitva, ktorá preukázala meningitídu. V prípade, ak sa nediagnostikuje v krátkom čase, môže byť aj smrteľná.

Mnohí si, bohužiaľ, vážnu diagnózu zamieňajú s obyčajnou chrípkou. Príznaky sú totiž podobné, keďže sa objavia horúčky, bolesti hlavy alebo zvracanie. Trúchliaci rodičia apelujú na ľudí, nech žiadne symptómy neignorujú a neberú ich na ľahkú váhu, aby nedošlo k ďalšiemu nešťastiu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: thesun.co.uk  |  Foto: Facebook/Jessica Cain