Celý svet sa momentálne borí s problémom nedostatku zdravotníckych potrieb. Chýbajú predovšetkým ochranné úška, ktoré si ľudia vyrábajú v pohodlí domova, pričom pomoc od štátu v tejto oblasti už ani nečakajú. Mladá študentka si však uvedomila, že klasické rúška nie sú vhodné pre všetkých.

Ashley Lawrence je jednou z miliónov ľudí, ktorí sledujú zhoršujúcu sa situáciu v súvislosti s pandémiou koronavírusu. Spoločne s mamou tak nezaháľala a ušili rúška pre celú rodinu, aby boli všetci dostatočne chránení pred nákazou. 21-ročná žena však študuje problematiku vzdelávania hluchých ľudí na univerzite v Kentucky.

Kráska si uvedomila, že nepočujúci nepoužívajú len znakovú reč, ale aj odčítavanie z pier. V látkových rúškach tak nie sú schopní dostatočne komunikovať. Ashley sa preto rozhodla vyrábať rúška s plastovým okienkom na mieste úst, aby bolo možné odčítavať komukoľvek z pier. Jedinečný nápad sa ujal a po unikátnych maskách je obrovský dopyt. Objednávky má z celého sveta, pričom ich vyrába aj posiela úplne zadarmo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: people.com  |  Foto: Instagram/people, ilmioprimoquotidiano, Pixabay