V posledných rokoch odchádza čoraz viac mladých ľudí do zahraničia, kde chcú študovať či pracovať. Omnoho menšie množstvo študentov však prichádza, naopak, na Slovensko prostredníctvom Erasmu, čo je program EÚ v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu. Jedna zo zahraničných dievčat však mala pred pár hodinami poriadne hrozivý zážitok.

Nie je žiadnym tajomstvom, že bratislavské internáty v Mlynskej doline sú v dezolátnom stave. Najnovšie to potvrdil silný vietor, ktorý sužuje celé územie Slovenska, dokonca aj susedné krajiny. V jednej z izieb, v ktorej sa nachádzala práve študentka z Belgicka, sa totiž podarilo vyvrátiť okno. Záber rozbitého skla, ktoré muselo spôsobiť poriadny hluk a mladej žene dokonca mohlo ublížiť, zverejnila na sociálnej sieti s nelichotivým statusom.

Vyjadrenie zahraničnej študentky

,,Keď je krajina členom EÚ, ale ľudia majú stále mentalitu komunizmu, i toto sa môže stať. Nie sú schopní postarať sa ani len o údržbu alebo o ľudí, ktorých nútia stále žiť s haraburdami zo 60-tych rokoch. Pre mudrlantov, okno bolo predtým zavreté.“

Zdroj: Facebook/Mladosť-Šturák-Átriaky-Manželáky  |  Foto: Facebook/Mladosť-Šturák-Átriaky-Manželáky, Pixabay