V čínskom meste Hangzhou sa vo štvrtok (23. septembra) odohrala šokujúca scéna. Iba štvorročné dievčatko sa držalo zábradlia na opačnej strane balkóna, a to všetko až na desiatom poschodí obytného domu!

Pohotoví okoloidúci, našťastie, dievčatko vo výške spozorovali a zalarmovali záchranné zložky. Privolaný príslušník policajného a hasičského zboru nezaváhal a obrátil sa na susedov z vyššieho poschodia. Tang Wenjie sa priviazal bezpečnostným lanom a z jedenásteho poschodia zliezol za dievčatkom na desiate podlažie.

Pred budovou už v tom čase mala skupina záchranárov prichystanú plachtu, ktorá by dieťaťu zmiernila zranenia z prípadného pádu, nakoniec však nebola potrebná. Záchranár sa k hrdinke dostal, preniesol ju na opačnú stranu zábradlia a príbeh sa skončil šťastne.

Kde však malo dievčatko rodičov a ako sa celý incident začal? Podľa dostupných informácií bola štvrročná slečna doma celkom sama. Matka si odbehla odniesť staršie dieťa do školy a dcérku nevzala, pretože bola príliš ospalá a nechcelo sa jej vyliezť z postele. Záchranu nájdete vo videu nižšie:

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: uk.news.yahoo.com | Video: YT/Reverse & Release | Foto: pixabay.com, YT/Reverse & Release