V dnešnej dobe častokrát doslova preklíname všetky najmodernejšie technológie, ktoré nám kradnú aj posledný kúsok nášho voľného času. Avšak istotne netreba poprieť aj fakt, že niekedy dokážu skutočne zachrániť ľudský život. Presne takýto prípad sa odohral len nedávno, kedy štvorročný chlapček vďaka inteligentnému mobilnému zariadeniu, zachránil život svojej matke v bezvedomí.

Po tom, čo matka niekoľkých detí upadla do bezvedomia, sa iba štvorročný chlapček musel rýchlo rozhodnúť, čo urobí. Celú situáciu zvládol doslova bravúrne. Využil jednu z výbavy mobilného zariadenia – Siri a privolal tak záchranku.

Pre odblokovanie mobilného telefónu bol potrebný Touch ID matky, chlapec teda neváhal a priložil jej prst k zariadeniu. Hneď potom pomocou Siri zavolal na číslo 999, ktoré je britskou obdobou 911. Podla polície, chlapček reagoval skutočne pohotovo a s chladnou hlavou. Záchranka dorazila za 13 minút po ukončení hovoru a okrem chlapca našli doma aj jeho dvojča a ešte jedného mladšieho bračeka. Matka ležala nehybne na zemi a po poskytnutí prvej pomoci bola prevezená do nemocnice.

Ako sa zdá, Touch ID a Siri zohrali veľmi významnú úlohu a umožnili tak zachrániť ľudský život. Takže v tomto prípade skutočne nejde len o zbytočné vybavenie dnešných telefónov. Podľa vyjadrenia policajtov, dôležitú úlohu zohralo aj to, že chlapček poznal svoju adresu, aj keď by nebol problém identifikovať ju pomocou hovoru. Avšak trvalo by to o niečo dlhšie. Celý záznam z konverzácie si môžete vypočuť vo videu pod článkom. Chlapec je naozaj skvelý! 🙂

Rozhovor štvorročného chlapca a Siri pri záchrane života svojej matky

Zdroj: Foxnews.com | Foto: Depositphotos