Pred nami je utorok, a teda, posledných šesť duelov skupinovej fázy šampionátu v Česku a aspoň niektoré skutočnosti ohľadom budúcnosti Slovenska na podujatí sú už celkom jasné. Pozrime sa realite do očí.

Slovensko má pred sebou posledný zápas, a to v utorok od 20:20 proti Švédsku, ktoré ako jediné zatiaľ nestratilo ani bod, a teda, aj keď už má táto škandinávska družina isté prvenstvo, nepochybne nebude chcieť pred štvrťfinále len tak poľaviť.

Postupová matematika Slovenska je jasná

Ak Lotyšsko nevyhrá v zápase hranom od 16:20 proti Američanom v základnom hracom čase, budeme istými postupujúcimi. Naopak, ak by Lotyši zaspomínali na minulý rok a ich triumf nad USA o bronz, budeme musieť proti Švédom bodovať, kľudne aj za prehru v predĺžení.

Možní súperi Slovenska vo štvrťfinále

Už je isté, že ak postúpime, tak to bude z druhého, tretieho alebo štvrtého miesta, a teda, našim súperom bude niekto z tria Kanada, Česko, Švajčiarsko. Tieto tri krajiny totižto s určitosťou obsadia prvé tri priečky v skupine A.

Ak skončíme štvrtí – našim súperom bude víťaz skupiny A, ktorým sa stane víťaz zápasu Kanada vs Česko, ktorý sa hrá od 16:20. To bez ohľadu na to, či zápas spozná viťaza po 60 minútach, alebo nie.

Ak skončíme tretí – našim súperom bude druhý tím skupiny A. Tým môže byť z tria Kanada, Česko, Švajčiarsko ktokoľvek.

Ak skončíme druhí – našim súperom bude tretí tím skupiny A. Tým sa môže stať buď Česko alebo Švajčiarsko.

Kritika neutícha: Najväčšia hviezda nášho tímu by mala … !

Zdroj: Hitky | Foto: Depositphotos