Sú účinné? TOTO sú výsledky štúdií vakcín používaných na Slovensku!

Dátum:

​Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo na svojej oficiálnej stránke štúdiá ohľadom vakcín registrovaných na Slovensku. Pedagógovia do 55 rokov sa očkujú s AstraZeneca, ktorá prejavila vysokú imunitnú odpoveď po vpichu. Z medicínskeho hľadiska je to znakom toho, že organizmus na sérum reaguje a prirodzene spustil reakciu imunitného systému. 

Učitelia do 55 rokov sa nechávajú smelo očkovať práve vakcínou AstraZeneca, ktorá si pred časom vyslúžila nelichotivé výsledky v štúdiách. Podľa nových zistení Edinburskej univerzity a Škótskeho úradu verejného zdravotníctva sa však ukazuje, že počet ľudí, ktorí potrebovali štyri týždne po zaočkovaní prvou dávkou vakcíny od AstraZenecy hospitalizáciu, klesol o 94 percent. Vakcínu Pfizer, pri ktorej bol po prvej dávke pokles hospitalizácií o 85 %, teda AstraZeneca prekonala.

AstraZeneca však štatisticky vyvoláva u očkovaných ľudí výraznejšiu reakciu imunitného systému. Pri vakcíne Moderna bolo 17 hlásení z 20 947 dávok, AstraZeneca mala 537 hlásení z 33 446 dávok a Pfizer bolo 965 hlásení z 365 182 dávok.

Vedľajšie účinky vakcíny: zvýšená teplota, bolesť hlavy, pocit choroby, bolesť v mieste vpichu. Podľa MZ sú tieto účinky znakom toho, že vakcína funguje a nie je dôvod sa obávať. Po očkovaní sa odporúča oddychový režim, obmedzenie fyzickej aktivity a dostatočný príjem tekutín bez obsahu alkoholu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR | Foto: MZ SR, canvas.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...