Michal Suchoba je ako majiteľ firmy Allexis obvinený v kauze Mýtnik. Vo výpovedi, ktorá sa uskutočnila cez telemost z Dubaja, uviedol znepokojivé informácie. Tie sa týkajú bývalého ministra financií Petra Kažimíra zo Smeru, ktorý mal údajne zobrať úplatok.

Michal Suchoba vo svojej výpovedi cez telemost ukázal prstom aj na súčasného guvernéra Národnej banky a bývalého ministra financií Petra Kažimíra (Smer). Ten mal podľa jeho slov prijať úplatok pol milióna eur. Priznal, že túto skutočnosť sa mal dozvedieť od človeka blízkeho Smeru, oligarchu Jozefa Brhela.

V roku 2015 alebo 2016, nepamätám si presne, sa Brhel preriekol a povedal, že minister dostáva od neho pol milióna eur. Keď som na neho vypleštil oči, tak mi s úsmevom povedal, že Fero dostáva určite menej,” mala podľa Denníka N znieť Suchobova výpoveď.

Voči tejto výpovedi sa Peter Kažimír ostro ohradil a označil ju za klamstvo: “Uvedená informácia je absolútna lož. O Michalovi Suchobovi 20 rokov nič neviem, nič viac ako všetci ostatní z médií, neexistovali žiadne dôvody na priamy alebo nepriamy kontakt. O jeho výpovedi nemám žiadne overiteľné informácie. Nemám žiadnu vedomosť o ničom, čo uvádza v súvislosti s mojou osobou,“ napísal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Denník N, YT/HNtelevízia