Exšéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský sa nachádzal vo väzbe kvôli obvineniu z úplatku vo výške 20-tisíc eur. Proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku však podal sťažnosť, o ktorej vo štvrtok rozhodol Najvyšší súd. 

Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský sa dostal do väzby kvôli obvineniu z úplatku vo výške 20-tisíc eur, ako aj za údajné sprostredkovanie úplatku policajtovi Kučerkovi. Za tieto peniaze mohol podľa obvinenia vybaviť, aby sa nepokračovalo v odpočúvaní a rozpracuvávaní podnikateľa Zoroslava Kollára.

Z väzby sa napokon rozhodol prostredníctvom zastupujúcich právnikov poslať médiám list, v ktorom má hovoriť o akejsi tajnej skupine v zložení on, Monika Tódová, Daniel Lipšic či Peter Košč, ktorá sa mala údajne podieľať na prenasledovaní Petra Tótha.

Voči uzneseniu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku sa rozhodol podať sťažnosť, o ktorej vo štvrtok rozhodoval Najvyšší súd. Ako informovala denník Sme hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová, senát na neverejnom zasadnutí zamietol Pčolinského žiadosť o prepustenie z väzby ako nedôvodnú.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Televízia Markíza