Exminister Smeru Robert Kaliňák, ako aj Robert Fico a Marek Para sú vyšetrovateľmi z NAKA obvinení zo závažných trestných činov. O väzbe pre Kaliňáka, ktorú navrhol prokurátor, sa rozhodovalo v piatok v poobedných hodinách na Špecializovanom trestnom súde.

Prokurátor žiadal pre Roberta Kaliňáka kolúznu väzbu, aby sa tak zabránilo prípadnému ovplyvňovaniu svedkov a mareniu vyšetrovania v akcií Súmrak. Zástupca špeciálneho prokurátora (keďže Daniela Lipšica Maroš Žilinka z konania vylúčil pre možnú zaujatosť) už pritom podal žiadosť Národnej rade aj o väzobné stíhanie Roberta Fica.

Exminister Smeru dorazil na Špecializovaný trestný súd v piatok krátko pred štvrtou hodinou. Novinárov vítal podľa záberov televízie Markíza s úsmevom, pričom ukázal aj ruky s putami. Pred vstupom do budovy stihol zakričať: “Matovič je hrozný zbabelec”. Sudca Miroslav Mazúch následne po vypočutí rozhodol o osude Kaliňáka aj expríslušníka SIS Martina C. obvineného z korupcie, kým o advokátovi Parovi sa rozhodne až v nedeľu ráno.

V sobotu pred štvrtou hodinou priviezla eskorta podľa portálu Aktuality Kaliňáka, ktorý však už pred vypočutím rozhodnutia nebol v takej dobrej nálade ako pred pár hodinami a len zmizol za dverami súdu. Sudca ŠTS Miroslav Mazúch rozhodol o väzobnom stíhaní Kaliňáka, ktorý putuje za mreže. Politik podal sťažnosť, a tak o veci ešte bude rozhodovať Najvyšší súd.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

 

Zdroj: Televízia Markíza,  aktuality.sk │ Foto: FB/Robert Fico, FB/DenníkN