Je tomu takmer mesiac, čo Slovenskom otriasla šokujúca tragédia. Len 16-ročná študentka gymnázia mala v polovici mája nožom dobodať svojho najlepšieho kamaráta, ktorý na následky masívnych zranení zomrel. Mladej žene však svitla nádej na prepustenie z väzenia, ktorú však uplynulú stredu zmarilo rozhodnutie nekompromisného súdu.

16. mája sa na žilinskom sídlisku odohrala krvavá tragédia. Stredoškoláčka Judita zdvihla na svojho najlepšieho priateľa 18,5 cm nôž a podľa portálu nastope.sk mu zasadila 21 smrteľných úderov. Vražedná zbraň spolu s ďalším nožom boli následne zaistené v detskej izbe mladej vrahyne, ktorá momentálne čaká na svoj ortieľ.

“S Tomášom sme boli veľmi dobrí priatelia, dlho sme sa poznali, neviem si vysvetliť, čo sa stalo, ale je mi to strašne ľúto. Nemám skúsenosti s alkoholom, nepijem alkohol a nemám skúsenosti ani s drogami,“ uviedla Judita pred sudcom, pričom jej otec mal ponúknuť 30 000 eur ako záruku, aby jeho dcéru prepustili a vyšetrovali na slobode.

Pojednávanie ohľadom uvoľnenia dievčiny spoza mreží, ktoré bolo iniciované na základe podanej sťažnosti advokáta maloletej, sa uskutočnilo v stredu 12. júna, avšak súd ostal neoblomný. „Krajský súd v Žiline na neverejnom zasadnutí o sťažnosti mladistvej obvinenej proti uzneseniu o vzatí do väzby zrušil sťažnosťou napadnuté uznesenie, pretože sa nestotožnil s dôvodmi útekovej väzby. Mladistvá bola vzatá do väzby len z dôvodov preventívnej väzby,“ uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Žiline Lenka Belavá.

Ako pre denník Nový Čas uviedol zdroj z blízkeho okolia rodiny zavraždeného, pozostalí po Tomášovi (†16) sú z rozhodnutím súdu spokojní. Ako taktiež prezradil, Judita mala gymnazistu údajne napadnúť v čase, kedy sa už obúval a bol na odchode z bytu, pričom sa mal stretnúť s babkou a ísť na tréning. V luxusnom byte však namiesto zabuchnutia dvier prišlo k brutálnej vražde, pri ktorej zomrel z doposiaľ nezisteného motívu mladý muž.

Zdroj: cas.sk