Slovenský prezident Andrej Kiska sa v týchto týždňoch musí okrem reprezentovania krajiny venovať súdnemu sporu. Je totiž presvedčený, že pravda je na jeho strane, pričom je do konfliktu čoraz viac zapojený sudca, ktorý počas procesu priznal zarážajúcu skutočnosť.

Hlava štátu sa v týchto dňoch súdi s popradským zubárom Jánom Francom o pozemky pod Tatrami s rozlohou vyše 1,2 hektára. Obaja sa totiž cítia byť vlastníkmi pozemkov a taktiež obaja aktéri odmietli zmier.

V piatok (18. 5. 2018) sa na Okresnom súde v Poprade uskutočnilo pojednávanie, kde vypovedali Kiska, Franc a prítomní svedkovia, no rozhodnutie súdu zatiaľ nepadlo. Sudca však prekvapil vyjadrením, že mu bol zaslaný anonymný list, aby dal pokoj nášmu prezidentovi. Výhražný dokument bol založený do spisu v spore o pozemky. ,,Možno niekto nie je rád, že pojednávam, možno niekto nemá rád mňa a asi ani moju rodinu. V genetickej výbave strach nemám, ale som opatrný,“ uviedol sudca pre plusjedenden.sk.

Dôvodom sporu je rozdielne získanie daných pozemkov. V roku 1998 mal dostať Ján Franc pozemky darom od otca, no bez jeho vedomia sa následne mali prepísať na firmu Agras. Medzitým sa majiteľom stal neznámy živnostník z Lučivnej, od ktorého nakoniec kúpil Kiska pozemky. Prezident sa hájil tvrdením, že sa k majetku dostal pred 16 rokmi a o predaji sa dozvedel z inzerátu. No Ján Franc až v roku 2016, pri zmene zápisu na katastri zistil, že nie je vlastníkom. V roku 2017 už bolo z jeho strany podané trestné oznámenie.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Youtube