Pracovníci Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) pred pár hodinami informovali verejnosť o stiahnutí lieku z úrovne distribučných spoločností, lekární a pacientov. Konali tak z dôvodu ochrany zdravia a bezpečnosti.

Na oficiálnej stránke ústavu sa pred pár hodinami objavilo nové oznámenie o stiahnutí lieku. Ide o ,,BETALMIC 0,5 %, int opo 1x10ml, kód ŠÚKL: 90415, č. šarže: 3901208, 3902204 a 3902201“. Uvedené liečivo obsahuje látku betaxolol, ktorá znižuje vnútroočný tlak.

BETALMIC sa taktiež využíva pri chronických glaukómoch s otvoreným uhlom alebo očnou hypertenziou. Je možné ho užívať aj v kombinácií s inými liekmi. Kontrola uvedeného lieku preukázala mimo schválenú špecifikáciu v parametri ,,obsah neznámej nečistoty“.

Na trhu však majú existovať rovnako účinné liečivá. ,,Na slovenskom trhu sú pre pacientov k dispozícii iné lieky s rovnakou účinnou látkou, a taktiež ďalšie terapeutické náhrady v podobe liekov určených na rovnaké indikácie. O ďalšej liečbe je nutné poradiť sa s ošetrujúcim lekárom,“ uvádza sa na stránke sukl.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: sukl.sk, depositphotos.com