Slováci už o pár hodín pocítia zmenené protipandemické opatrenia, ktoré umožnia otvoriť obchody a sprístupniť základné služby. Aj keď sa pravidlá mierne uvoľnili, vianočné sviatky bude sprevádzať niekoľko dôležitých obmedzení.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na poslednej tlačovej konferencií oznámil, že návštevy rodinných príslušníkov či priateľov budú počas vianočných sviatkov prísne zakázané. Stopku dostali aj tzv. bubliny, keď sa mohli stretávať aspoň dve rodiny navzájom.

Rozhodnutie o zákaze stretávania sa však nepáči Richardovi Sulíkovi, ktorý to nepovažuje za dobré opatrenie v boji proti pandémií koronavírusu. ,,Úplná hlúposť. Dúfam, že to rýchlo zmeníme,“ uviedol na sociálnej sieti, pričom sa bude snažiť nariadený zákaz zvrátiť.

Šéf rezortu hospodárstva zároveň priznal, že v budúcnosti neplánuje rešpektovať rozhodnutia pandemickej komisie. ,,Ja už som si interne povedal, že toto konzílium odborníkov, tento “epi tím“ ja už jednoducho budem ignorovať. To sú ľudia, ktorí riešia len to svoje, neriešia nič iné a výsledok sú šialené rozhodnutia. Čiže za mňa hovorím stačilo,“ oznámil. Podľa jeho slov by mali byť v pandemickej komisií aj ľudia z iných sfér ako ekonómovia či pedagógovia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Richard Sulík  |  Foto: YT/Politika na Slovensku, FB/Richard Sulík