Richard Sulík opäť rozdelil Slovákov na dva tábory, keď zverejnil najnovší status na sociálnej sieti. Okrem toho, že si rýpol do predsedu Smeru, by bol aj rád, keby sa zrušil ďalší štátny sviatok. Má však plán, ktorým by toto voľno nahradil.

Predseda strany SaS Richard Sulík rozprúdil na sociálnej sieti novú diskusiu potom, ako zverejnil najnovší status. Podľa názoru ministra hospodárstva by sa totiž mal zrušiť aj dnešný sviatok Sedembolestnej Panny Márie, ktorý pripadá na 15. septembra so slovami, že slovenská ekonomika nepotrebuje toľko sviatkov.

Navyše sa rozhodol rýpnuť aj do predsedu strany Smer Roberta Fica, ktorý dnes oslavuje narodeniny a zverejnil jeho fotografiu. Fico pritom len pred niekoľkými hodinami šokoval luxusným a drahým mobilom, ktorý si vyložil počas rozhovoru v Rádiu Slovensko na stôl. “A že 7-bolestná Panna Mária. Tieto sviatky sú len pozostatky smeráckych vlád a treba ich zrušiť. Nech si láskavo oslavujú po víkendoch, ekonomika už dostala na frak dosť. A máme najviac sviatkov v Európe, skutočne nám to treba?” rozvášnil sa Sulík.

Napokon ale pridal aj vtipkujúci dodatok: “Pre tých, ktorí všetko berú smrteľne vážne – nie, nemyslím si, že celé Slovensko oslavuje Ficove narodeniny. Tak relaxujte trošku, keď už máme to voľno.” Kritikom v diskusii napokon odkázal, že náhradný voľný deň by vyriešil po svojom: “SaS napríklad navrhuje, aby občania dostali deň voľna, ak pôjdu voliť. Samozrejme, namiesto niektorého z mnohých sviatkov, ktoré “slávime” zatvorením obchodov,” vysvetlil. Súhlasili by ste s takouto zámenou?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Richard Sulík │ Foto: Facebook/Richard Sulík, Robert Fico