Novozvolená vláda Igora Matoviča sa od marca 2020 venuje predovšetkým vírusovému ochoreniu Covid-19 na Slovensku. Alebo nie? Realita práce koalície zvolenej v parlamentných voľbách 2020 je totiž iná, čo potvrdzuje vyjadrenie ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Ten si totiž zrejme povedal: „DOSŤ!“ Pandémia koronavírusu azda raz pominie, po nej tu však zostanú mnohé problémy, ktoré doterajšie vlády nepoznali. Nový minister hospodárstva sa preto začal venovať aj iným tématikám spojených so Slovenskou republikou.

„Zem sa točí ďalej a my musíme byť pripravení na život po korone,“ znie jeden z príspevkov ministerstva hospodárstva. Richard Sulík rozbehol vlak riešenia ekonomických, ale aj ekologických tém krajiny. Okrem vodíkovej stratégie, kde sa Slovensko môže podieľať na výskume a vývoji vodíkových technológií, sa rozvinutím pracovných príležitostí rozhodol pomôcť Rimavskej Sobote!

Politici roky hovoria o znižovaní regionálnych rozdielov a činy nikde. Som hrdý na tím šikovných ľudí, ktorých okolo seba mám, že namiesto rečí sa môžeme pochváliť hmatateľnými výsledkami. V Rimavskej Sobote bude stáť štátny priemyselný park. Pred pár týždňami to schválila vláda a dnes to odhlasovalo mestské zastupiteľstvo. Tento krásny kraj sme vybrali preto, lebo je tu najvyššia nezamestnanosť, a aby pomoc prišla tam, kde ju skutočne treba,“ informuje Richard Sulík.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Richard Sulik