Politika Sulík mu ponúkol pozíciu predsedu SaS: Reakcia Korčoka ho prekvapila!

Sulík mu ponúkol pozíciu predsedu SaS: Reakcia Korčoka ho prekvapila!

História slovenskej politiky ukazuje, že lídri politických strán sa neradi vzdávajú dôležitej funkcie v strane, ktorú vybudovali. V tomto prípade hrá ego veľkú úlohu. O to viac prekvapil Richard Sulík, ktorý svoje miesto ponúkol kolegovi. Ivan Korčok po pár týždňoch napokon dospel k dôležitému rozhodnutiu!

Dnes už bývalý minister zahraničných vecí bol zo strany odborníkov i kolegov považovaný za jedného z najkompetentnejších ministrov Hegerovej vlády. Dokonca aj samotný Igor Matovič chcel, aby zostal vo svojej funkcii aj po odchode SaS z koalície. Ivan Korčok bol však lojálny k liberálom a demisiu podal spoločne so straníkmi.

Richard Sulík mal však so šéfom diplomacie veľké plány, ktoré napokon aj verejne priznal. Korčokovi totiž ponúkol svoju pozíciu lídra SaS v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. Následne by ho čakala aj funkcia predsedu strany. Politik si zobral čas na rozmyslenie, pričom v týchto dňoch oznámil svoje rozhodnutie.

Slovenský diplomat je presvedčený, že na stranícku politiku by mal človek získať mandát od ľudí, no prijatím tejto ponuky by sa to nestalo. Taktiež upozornil, že vývoj na domácej scéne sa odohráva hlavne v parlamente, ktorého nie je súčasťou. ,,Po dôslednom zvážení všetkých súvislostí a okolností som sa rozhodol na ponuku SaS nereflektovať a ukončiť tak súčasnú etapu môjho politického pôsobenia,“ napísal na sociálnej sieti.

Bývalý veľvyslanec Slovenska v Spojených štátoch tak nielenže ponuku neprijal, ale zároveň sa rozhodol ukončiť svoju politickú kariéru. ,,Využívam túto príležitosť, aby som sa ešte raz poďakoval SaS, ktorá ma do funkcie ministra nominovala, poslaneckému klubu a členom za podporu, ktorá bola pre moje pôsobenie vo vláde dôležitá,“ dodal v závere príspevku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Ivan Korčok  |  Foto: FB/Ivan Korčok, Sloboda a Solidarita