Richard Sulík sa ako predseda politickej strany SaS verejne priznáva a dôrazne nesúhlasí s rozhodnutiami vlády a Ústredného krízového štábu. Po dnešnom informovaní vlády o predĺžení núdzového stavu, po ktorom Sulík vyslovil rozhorčenie, sa nestotožnil ani s ideou pravidelnosti plošného testovania občanov. To by totiž mali organizovať priamo pracovníci ekonomicky zasiahnutých oblastí, ako sú reštaurácie, fitnescentrá, divadlá, či dokonca kostoly.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) už v nedávnej minulosti kroky Igora Matoviča kritizoval na sociálnej sieti, kde si dokonca vymieňali názory a rôzne nelichotivé pomenovania priamo pred širokou verejnosťou. Facebook a jeho dopady na mienku ľudí nepodporujú vieru v spoluprácu ani vzájomnú súdržnosť koaličných partnerov. Podľa reakcii voličov tiež odlišnosť názorov politikov vzbudzuje obavy, otázky aj nedôveru v odsúhlasené opatrenia vlády a Ústredného krízového štábu.

Sulík sa okrem nespokojnosti k predĺženiu núdzového stavu vyjadril aj k otázke pravidelného územného testovania. “POZÝVAM ŤA NA PIVO A PALIČKU DO NOSA. Celé Slovensko strpelo testovanie nie preto, že by mali obsesiu vo vŕtaní sa v nose, ale preto, lebo uverilo sľubu, že bude lepšie. Čo však dostali?” tvrdo si rypol do premiéra a pokračoval otázkou: “Tak načo sa to celé robilo? Zistili sme, kde sú ohniská, môžeme pekne rozlíšiť okresy, kde treba tvrdšie opatrenia. Vieme to určiť pomaly na ulicu presne! Počúvajme našich vedcov, ktorí toto tvrdia a mohli by sme konečne slobodnejšie dýchať,” ukončil svoje vyjadrenie Sulík. Aký názor máte na jeho slová vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Richard Sulik | Foto: FB/ Richard Sulik, IG/ igor_matovic_olano