Slovákov po vianočných sviatkoch čaká milé prekvapenie v podobe zlacnenia plynu a elektriny, ktorých cena na burzách zlacnela. Priaznivý vývoj na trhu majú tak od budúceho roka pocítiť aj tisícky domácností v našej krajine.

Richard Sulík pred pár dňami zorganizoval tlačovú konferenciu, kde oznámil, že pandémia koronavírusu spôsobila zníženie cien elektriny i plynu na burzách. Na pohyby na trhu zareagoval aj Regulačný úrad, ktorý ukončil cenové konania pre domácnosti a malé podniky na rok 2021.

Minister hospodárstva tak mohol pred novinármi oznámiť, že cena za dodávku plynu pre domácnosti klesne od 21 do 27 % podľa uvedenej kategórie odberu. ,,Rodina ušetrí 125 eur ročne, ak kúri plynom, ak na ňom aj varí, pôjde o ďalších 60 eur,“ vysvetlil predseda koaličnej strany OĽaNO.

Ceny pôjdu dole aj v prípade elektriny, pričom má ísť o pokles 9 % pre domácnosti a 5 % pre malé podniky. Zmena by mala nastať aj v nastavení tarify za prevádzkovanie systému. Momentálne sa má už len počkať, ako dodávatelia energií upravia cenníky za svoje služby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/SaS  |  Foto: FB/SaS, Pixabay