Sulík po MEGAškandáli s odpočúvaním vlády vypenil: Smeráci, practe sa..!

Dátum:

Len pred niekoľkými hodinami sa prevalil obrovský škandál po zásahu NAKA. Existuje totiž vážne podozrenie, že telefonáty a e-maily vlády ako aj ďalších vysokopostavených politikov či prokurátorov mohli byť sledované a odpočúvané. Richard Sulík sa nezdržal a vypenil na predstaviteľov Smeru, ktorým poslal drsný odkaz.

Škandál v súvislosti s možným odpočúvaním a sledovaním mailom aj telefonátov vlády, parlamentu, prezidentskej kancelárie či prokuratúry naberá na obrátkach. Pred chvíľou NAKA zadržala štyri osoby a mali zaistiť aj podozrivé zariadenia. K hroznému prípadu, aký na Slovensku nemá obdoby, sa už vyjadrila aj vicepremiérka pre informatizáciu Veronika Remišová.

Ostré slová ale zazneli aj z úst premiéra Igora Matoviča, ktorý tvrdí, že má nejaké bližšie informácie, no nateraz si ich musí nechať pre seba. Myslí si však, že ak je to pravda, zrejme niekomu zachutila moc a tvári sa, že vládne, aj keď nevládne. Poslanci i ministri novej vlády pritom systém Govnet, za ktorým stojí inkriminovaná agentúra NASES, využívajú denno-denne a vybavujú cez neho dôležité e-maily.

Sektor informatizácie mali na starosti v predošlom období vlády členovia Smeru, menovite Peter Pellegrini, ktorý práve odstúpil zo strany SMER, a neskôr Richard Raši. Nevedno, či práve z tohto dôvodu, no predseda strany SaS Richard Sulík sa rozhodol poslať členom strany mimoriadne tvrdý odkaz. „Keď bohorovnosť nemá hranice. Odporúčam príslušníkom strany Smer, novej aj starej, aj hocijakej (jeden čert – tak hovorievala moja babka), aby sa pratali, prípadne si vyžehlili pruhované pyžamo. Toto bude škandál obrovských rozmerov a bude z neho vyvodená zodpovednosť,“ rozohnil sa na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Richard Sulik │ Foto: Facebook/Richard Sulik, Peter Pellegrini, YouTube/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...