Zdražovanie energií na Slovensku desí mnohé domácnosti, ktoré už teraz ledva vyjdú so svojimi príjmami. Od roku 2023 má ich cena porásť, no exminister hospodárstva Richard Sulík má pre Slovákov tip, ako a kde ušetriť. Neodpustil si pri tom ani žartík na adresu Igora Matoviča. 

Slováci stále nevedia, koľko presne si na budúci rok priplatia za elektrinu či plyn. Richard Sulík pred pondelkovým zasadnutím vlády uviedol, že domácnosti, ktoré dokážu ušetriť 15 %, môžu rátať s približne rovnakými cenami ako v tomto roku.

Vláda aj naďalej rokuje a vyjednáva podmienky platieb pre Slovákov, kým opozičná strana Hlas s Petrom Pellegrinim prišla s návrhom na vyplácanie energetických šekov do domácností v mesačnej hodnote 300 eur.

Okrem toho prijal Sulík aj pozvanie Denníka N na rozhovor s Monikou Tódovou, ktorá sa ho opýtala i na to, ako majú ľudia ušetriť ďalších 15 % energií. Exminister, ktorý odporúča navštíviť stránky ministerstva hospodárstva, začal vysvetľovať: „Sú rôzne tipy, vypnúť spotrebiče,“ odvetil, keď ho vtom novinárka prerušila. Uviedla, že Matovič sa opýtal, ako má nejaká babička vedieť, kedy má vypnúť televíziu. Sulík si neodpustil žartík a podotkol: „Keď napríklad začne Matovičovi tlačovka, to je celkom dobrý moment začať šetriť energiu. Ušetrí veľa, lebo tie tlačovky sú dlhé,“ pobavil sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Monika Tódová, Zomri │ Foto:  FB/Monika Tódová, Igor Matovic