Mimoriadna schôdza v parlamente naďalej pokračuje, pričom sa minister hospodárstva ani po siedmich hodinách diskusie nedozvedel, akú má podporu od koaličných partnerov pri jeho odvolávaní. Richard Sulík však o svoju pozíciu bojuje, pričom si niekoľkokrát zobral slovo pri rečníckom pulte.

Opozičná strana naďalej trvá na odvolaní šéfa rezortu hospodárstva, pričom Robert Fico obvinil Sulíka z falšovania maturitného vysvedčenia, z užívania drogna pretras prišiel aj jeho ranč v Austrálii. Oficiálnym dôvodom na odvolanie má byť však údajná nečinnosť ministra pri avizovanom zdražovaní cien elektriny a plynu.

Šéf strany SaS uviedol 16 opatrení, ktoré pripravilo ministerstvo hospodárstva na zníženie dopadov rastúcich cien energií. ,,Aj tak počúvam, že sme nepredložili žiadne riešenie. Možno niektorí ľudia konečne pochopia, že je za tým veľa roboty,“ povedal v parlamente.

Sulík taktiež upozornil, že v prípade miernej zimy bude na Slovensku dostatok plynu. Ak by boli zimné mesiace skutočne tuhé, najväčším odberateľom plynu ako Duslo, Malženice a Slovnaft budú znížené dodávky. ,,Takto sa to robí, do psej matere,“ vykríkol politik, pričom v tejto veci vedie rokovania s Enelom a EPH (Energetický priemyselný holding, a.s.). Saskár na závere požiadal poslancov, aby mu počas hlasovania vyjadrili podporu.

Celý prejav Richarda Sulíka

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: FB/Richard Sulík  |  Foto: YT/Politika na Slovensku