Koaličná kríza ešte stále nie je zažehnaná, pričom premiér Eduard Heger sa zo všetkých síl snaží urovnať konflikty s partnermi z SaS. Tí však neustúpia z požiadaviek na odchod ministra financií Igora Matoviča. 

Bývalý premiér pripúšťa odchod z funkcie, avšak kladie si ďalšie podmienky. Prezidentke Zuzane Čaputovej predkladá 10 opatrení na pomoc ľuďom v čase energetickej krízy. „Osobná rovina vzťahov v koalícii musí ísť bokom,“ povedal na tlačovom vyhlásení predseda vlády Heger. Prezidentka chystá vyhlásenie ku kríze, zatiaľ sa ale nijako nevyjadrila.

Richard Sulík, naopak, podal demisiu a dodržal tak svoj sľub. „Poprosil som svojich kolegov, aby svoje demisie nepodali dnes, ale v pondelok. Matovičovi tak dávame priestor na to, aby urobil to, čo očakáva celá krajina,“ povedal Sulík.

„Ja som nepovedal, že s tými bodmi súhlasíme, sme pripravení sa o nich konštruktívne baviť. Nebudeme sa baviť skôr, ako bude splnená naša základná požiadavka,“ dodáva ešte stále aktuálny minister hospodárstva. Heger zároveň sľubuje, že ak sa dohodnú a ich navrhované opatrenia budú schválené, Igor Matovič prijme výzvu Richarda Sulíka a spolu s ním odíde do parlamentu. Zatiaľ nie je známe, kedy a či vôbec prezidentka Sulíkovu demisiu príjme.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:YouTube/TK | Foto: YouTube, IG/richard_sulik, FB/ Igor Matovič