Opozičná strana Smer-SD sa v týchto dňoch snaží odvolať ministra hospodárstva Richarda Sulíka, pričom bola v tejto záležitosti uskutočnená mimoriadna schôdza. Robert Fico však prišiel s dvoma nečakanými požiadavkami, v dôsledku čoho chcel od šéfa strany SaS detailné vysvetlenie.

Opozícia chce odvolať Richarda Sulíka, keďže údajne nerieši situáciu spojenú s výrazným rastom cien elektriny a plynu. O to viac prekvapil Robert Fico, keď obvinil saskára, že sa prezentuje falošným maturitným vysvedčením. Z tohto dôvodu šéf strany Smer-SD požadoval, aby minister hospodárstva predložil doklad na vstup na vysokú školu v Bratislave.

Predseda strany SaS hneď po rokovaní priniesol do parlamentu maturitné vysvedčenie v nemeckom i slovenskom jazyku, keďže vyštudoval v zahraničí. ,,Predtým spochybňovali môj diplom, tak rátam, že čoskoro budú spochybňovať aj to, že mám základnú školu,“ povedal následne Sulík na tlačovej konferencií.

Robert Fico však v pléne vytasil aj informáciu, že je šéf rezortu hospodárstva spolumajiteľom ranča v Austrálii. ,,Pýtam sa, aký to je ranč, akú má rozlohu, kto sú dvaja ďalší vlastníci, chceme vedieť, koľko to stálo, z akých prostriedkov ste to financovali,“ požadoval informácie expremiér.

Sulík skutočne v minulosti priznal, že si predstavuje, ako v ďalekej Austrálii strávi svoju jeseň života. Podľa jeho slov je tam príjemné podnebie, pokoj a žiadni politici. Taktiež vysvetlil, že ranč vlastnia traja ľudia, pričom bol nútený zobrať si úver. ,,Peniaze naň som zobral z banky, normálne som si naň požičal, zadlžil som svoje byty a zobral som si úver,“ povedal politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Richard Sulík, Robert Fico, NR SR