Koaličná kríza sa dostala na svoj vrchol vypovedaním zmluvy zo strany SaS. Niet sa čo diviť, že mnohí opoziční poslanci si už brúsia zuby na predvolebnú kampaň s cieľom dostať sa do vlády. Otázka predčasných volieb však stojí hlavne na premiérovi Eduardovi Hegerovi.

Je to iba pár hodín, čo liberáli oficiálne vypovedali koaličnú zmluvu. Podľa slov Richarda Sulíka bola nespočetne veľakrát porušená zo strany OĽaNO, v dôsledku čoho by sa mala vytvoriť nová zmluva reflektujúca na aktuálny politický stav. Saskári taktiež požadujú, aby Igor Matovič už nebol členom vlády.

Na želania koaličného partnera už stihol zareagovať aj Eduard Heger, ktorý upozornil, že ich toho omnoho viac spája ako rozdeľuje. Taktiež poukázal na problémy, ktoré sprevádzalo ich vládnutie ako pandémia koronavírusu, vojna na Ukrajine, inflácia a výrazné zdražovanie plynu a elektriny.

Premiér trvá na tom, že súčasná vláda rozviazala ruky orgánom činným v trestnom konaní a ukončila politiku “našich ľudí“. ,,Nedokázali sme to sami. Dokázali sme to spolu s vami. Napriek všetkým prekážkam, napriek ťažkej situácii, propagande a šíreniu nenávisti opozíciou. A chcem ísť s vami ďalej,“ povedal člen strany OĽaNO vo videu, pričom mal po boku svojich kolegov.

Heger zároveň oznámil, že odchod Igora Matoviča je v rozpore s koaličnou zmluvu a hnutie OĽaNO s jeho demisiou absolútne nesúhlasí. Neplánuje ani hlasovať za predčasné voľby. ,,Vráťte sa na rokovania koaličných rád a poďte spolu s nami prijímať dôležité rozhodnutia na pomoc ľuďom. Čaká nás spolu ešte veľmi veľa práce,“ vyzval Sulíkovcov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: FB/OĽaNO