Richarda Sulíka chce v utorok odvolávať strana Smer kvôli nezvládaniu svojho rezortu hospodárstva. Počas vyjadrenia k téme však minister avizoval, že podáva na Roberta Fica trestné oznámenie pre ohováranie. Má sa jednať o viaceré výroky expremiéra.

Richard Sulík má čeliť odvolávaniu z postu ministra hospodárstva po tom, čo to navrhla strana Smer. Robert Fico je presvedčený, že Sulík nezvláda svoj rezort. Pri prejave ho však zaujímalo najmä maturitné vysvedčenie politika, ktoré je podľa expremiéra sfalšované, ako aj jeho ranč v Austrálii.

Sulík sa však na tlačovej besede vyjadril k vysvedčeniu s jasným odkazom. Uviedol, že študoval poctivo a vysvedčenie prinesie na prekontrolovanie. Ranč si podľa svojich slov zakúpil v roku 2019 v súlade so zákonom spolu s ďalšími osobami. Napokon sa vyjadril aj k hanlivým slovám Fica o jeho užívaní drog.

Ja som ko*aín nikdy nebral, nikdy som sa ho nedotkol. Viem, že keď máte vo vláde Kaliňáka a Počiatka, je ťažké tomu veriť… Budem sa brániť, a tak podávam na vás trestné oznámenie,” oznámil minister. Uviedol tiež, že v minulosti bol aj na drogovom teste rovnako kvôli klamstvám Fica.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: YT/HNtelevízia, FB/Robert Fico