Sulík prehovoril k Slovákom: CENY elektriny a plynu porastú o… !

Dátum:

Slováci sa budú musieť pripraviť na nárast cien a poplatkov za elektrinu aj plyn. Na pondelkovej tlačovej besede to definitívne potvrdil minister hospodárstva Richard Sulík s presnou sumou, o ktorú sa účty domácností navýšia. Ten zároveň obyvateľov utešil ďalšími dobrými správami. 

Richard Sulík na pondelkovej tlačovej besede definitívne potvrdil nárast cien a poplatkov za elektrinu a plyn. Elektrina pritom porastie od januára 2022 o 1,5 centa na kilowatthodinu: „Je to nemilá správa, že stúpne cena za elektrickú energiu a zaťaží priemernú domácnosť 3 až 4 eurami mesačne,“ konkretizoval minister.

Ročne sa tak účty za elektrinu môžu navýšiť o 48 eur. Nárast zaznamenajú aj ceny plynu. Politik pritom skritizoval, že niektoré firmy sa na nárast cien nepripravili a nenakúpili zásoby do rezervy. Predpokladá tak, že podobné problémy ako spoločnosť Slovakia Energy môžu postretnúť aj iné. Sulík ale ubezpečil verejnosť, že každá firma má stanoveného dodávateľa poslednej inštancie, ktorý by v prípade potreby energie zabezpečil bez prerušenia.

Optimisticky ale dodal, že zvýšené ceny sa predsa len vykompenzujú: „Trochu to bude kompenzované tým, že systematicky dlhodobo znižujeme ceny za distribúciu, napríklad zrušíme odvod do Jadrového fondu.“ Taktiež poznamenal, že by sa zvýšené účty za elektriku a plyn mohli kompenzovať faktom, že má porásť minimálna mzda o 23 eur. Ďalšou pozitívnou správou má byť to, že už v roku 2023 by sa podľa ministra mali ceny vrátiť do normálu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/Sloboda a Solidarita │ Foto: Unsplash, FB/Radovan Sloboda – žijem športom

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...