Koaličná kríza vrcholí už niekoľko týždňov, pričom Veronika Remišová ako aj strana SaS hovorí o nevyhnutnom odchode Matoviča z postu premiéra. V opačnom prípade hrozia obidve strany odchodom z koalície.

Podľa najnovších prieskumov dôveryhodnosti sa Igor Matovič prepadol na svoje dno, pričom ako problémové vnímajú jeho vládnutie aj samotní koaliční partneri. Richard Sulík sa v pondelok po nočnom rokovaní o kríze postavil pred novinárov, aby oznámil svoje stanovisko.

Predseda SaS nevylučuje ani svoj vlastný odchod v prípade, že sa nepodarí rekonštrukcia vlády do 24. marca. Za nevyhnutnú však považuje v prvom rade demisiu premiéra:Dohody s Igorom Matovičom neplatia, on svoju povahu nezmení, takto sa naozaj nedá ďalej fungovať. Je možný len odchod Igora Matoviča. Nastal čas na sebareflexiu a vyvodenie zodpovednosti,“ uviedol na tlačovej besede. Premiéra označil za svojho priateľa, s ktorým sa po voľbách nadšene pustil do práce, no napokon nečakane vhupli do krízy.

Jeho vládnutie, opatrenia aj komunikáciu označil za chaotickú a poznamenal, že sa vytratila starostlivosť o ostatné rezorty. Hoci priznáva Matovičov dlhoročný boj s mafiou a poďakoval mu za odvedenú prácu, dodal, že len toto nestačí. Vyjadril presvedčenie, že v strane OĽaNO dokážu určite nájsť niekoho, kto ich bude reprezentovať lepšie a v prípade, že by sa novým premiérom stal Eduard Heger, vedel by si predstaviť zmysluplnú diskusiu. Zároveň odmieta návrat Smeru či „Smeru 2“ a bude hlasovať proti predčasným voľbám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia │ Foto: YT/SME, HNtelevízia