Richard Sulík sa rovnako ako iní politici vyjadril na sociálnej sieti k posledným skutkom Generálnej prokuratúry na čele s Marošom Žilinkom. V komentároch sa ale ozval aj známy slovenský generál, ktorý mu adresoval ostré slová, čo šéf SaS zrejme nečakal.

Maroš Žilinka čelí po včerajších rozhodnutiach Generálnej prokuratúry mimoriadne ostrej kritike. Obvinenia boli zrušené Vladimírovi Pčolinskému, no aj Jaroslavovi Haščákovi a ďalším vo veci údajného obchodovania s nahrávkou Gorila. Najväčšie pobúrenie vyvoláva použitie sporného paragrafu 363 Trestného zákona, ktorý prokuratúra použila napriek tomu, že samotný Žilinka tento paragraf kritizoval.

Na sociálnej sieti sa okrem iných politikov vyjadril aj predseda SaS Richard Sulík. „Ak si chce Maroš Žilinka zachovať povesť, musí svoje rozhodnutia odôvodniť,“ vyjadril sa minister. Zrejme ale nečakal, že sa do jeho slov obuje známy generál Pavol Macko, ktorý mu nič nedaroval.

Prepáčte, pán Sulík, ale hlavne, že ste ho na žiadosť Gučíka osobne protežovali. Bol to čistý a ešte k tomu úbohý karierista, ktorý ani nečakal, čo mu niečo ponúknu. Sám obchádzal politikov, aby sa dostal k hocakému korytu. Teraz ho má a cerí zuby. Je to aj Vaše osobné politické zlyhanie a zodpovednosť. Vy nezaplatíte, opäť to budú len občania,“ uviedol. „Práve v prípade môjho syna šéf generálnej prokuratúry kryje preukázaný mafiánsky postup prokurátorov a organizovanú trestnú činnosť. Tu je pes zakopaný, že mafiánska skupina, ktorú dnes priamo chráni Žilinka, zorganizovala túto špinavú hru,“ dodal v ďalšom z komentárov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj  │ Foto: FB/Richard Sulík