Richard Sulík má ako minister hospodárstva vo svojom pracovnom tíme viacerých poradcov. Len nedávno pritom vyšlo nečakane najavo, že medzi jeho najbližších spolupracovníkov patrí aj známy expolitik, s ktorými boli dokonca v minulosti rozhádaní.

Richard Sulík sa musí ako minister obklopovať viacerými odborníkmi, ktorí mu môžu radiť v ekonomických aj politických témach. Predseda strany Sloboda a Solidarita pritom len nedávno priznal, že už celý rok je jeho blízkym poradcom aj bývalý politik Ivan Mikloš.

Rok dozadu pred kongresom som mu napísal správu v zmysle, že navrhujem, aby sme zakopali vojnovú sekeru. A bol by som rád, keby sa stal členom môjho poradného orgánu. Tak, ako ja som bol členom jeho Kolégia ministra, keď bol ministrom financií v rokoch 2002-2006. Prijal to a už rok je členom môjho tímu. Rozhodol som sa to však doteraz nemedializovať,” prezradil Sulík pozadie.

Informácia, ktorú zverejnil portál Aktuality, je o to prekvapivejšia, že s Miklošom z niekdajšej SDKÚ-DS boli dokonca rozhádaní. Ako ale uviedol Sulík, s expolitikom našli opäť spoločnú reč. “Práve stranu SaS dnes považujem, alebo, presnejšie povedané, musím dnes považovať, za najväčšiu záruku toho, aby sa jamkatý s hranatým k moci nevrátili. Áno, ak by voľby boli zajtra, tak by som volil Vašu stranu, čo však vôbec nemusí znamenať, že ju budem voliť, keď budú o rok, o dva alebo o necelé tri,” uviedol Mikloš na spoločnom kongrese Sulíkovej strany.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/Richard Sulík, Ivan Mikloš