Politika Sulík ŠOKUJE: Už rok je jeho poradcom známy expolitik!

Sulík ŠOKUJE: Už rok je jeho poradcom známy expolitik!

Richard Sulík má ako minister hospodárstva vo svojom pracovnom tíme viacerých poradcov. Len nedávno pritom vyšlo nečakane najavo, že medzi jeho najbližších spolupracovníkov patrí aj známy expolitik, s ktorými boli dokonca v minulosti rozhádaní.

Richard Sulík sa musí ako minister obklopovať viacerými odborníkmi, ktorí mu môžu radiť v ekonomických aj politických témach. Predseda strany Sloboda a Solidarita pritom len nedávno priznal, že už celý rok je jeho blízkym poradcom aj bývalý politik Ivan Mikloš.

Rok dozadu pred kongresom som mu napísal správu v zmysle, že navrhujem, aby sme zakopali vojnovú sekeru. A bol by som rád, keby sa stal členom môjho poradného orgánu. Tak, ako ja som bol členom jeho Kolégia ministra, keď bol ministrom financií v rokoch 2002-2006. Prijal to a už rok je členom môjho tímu. Rozhodol som sa to však doteraz nemedializovať,“ prezradil Sulík pozadie.

Informácia, ktorú zverejnil portál Aktuality, je o to prekvapivejšia, že s Miklošom z niekdajšej SDKÚ-DS boli dokonca rozhádaní. Ako ale uviedol Sulík, s expolitikom našli opäť spoločnú reč. „Práve stranu SaS dnes považujem, alebo, presnejšie povedané, musím dnes považovať, za najväčšiu záruku toho, aby sa jamkatý s hranatým k moci nevrátili. Áno, ak by voľby boli zajtra, tak by som volil Vašu stranu, čo však vôbec nemusí znamenať, že ju budem voliť, keď budú o rok, o dva alebo o necelé tri,“ uviedol Mikloš na spoločnom kongrese Sulíkovej strany.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/Richard Sulík, Ivan Mikloš