Začiatkom októbra sa v rámci slovenského pavilónu predstavili na výstave EXPO Dubaj 2020 viaceré novinky. Jedna z nich bola dokonca natoľko skvelá, že zaujala aj známeho milionára z reality šou Roberta Geissena (57), ktorý ihneď prejavil veľký záujem.

Na EXPO Dubaj 2020 sa predstavil aj slovenský pavilón, v rámci ktorého bola odprezentovaná novinka futuristického vodíkového automobilu MH2, ktorý vznikol spoluprácou so Strojníckou fakultou Technickej univerzity v Košiciach a spoločnosťou MATADOR Group.

S automobilom v pozadí sa predstavil aj minister hospodárstva Richard Sulík, ktorý nedávno podal trestné oznámenie na Roberta Fica. Auto budúcnosti ale zjavne očarilo aj známeho nemeckého milionára z reality šou Roberta Geissena. Manželia sa totiž podľa informácií Plus JEDEN DEŇ zaujímali o prípadnú kúpu: „Manželia Geissenovci strávili v slovenskom pavilóne dokopy 4 hodiny. Zaujal ich okrem iného aj koncept vodíkového auta, ktorý vznikol na Slovensku. Taktiež chceli vedieť, kedy bude podobné auto v predaji,“ odkázal tlačový odbor ministerstva.

O vodíkové auto sa zaujímajú prakticky všetci návštevníci, ktorí zavítajú do slovenského pavilónu. Počas návštevy pavilónu Geissenovci nevynechali ani ďalšie exponáty, ako napríklad letecký simulátor, ktorý si vyskúšali na vlastnej koži. Ochutnali viaceré slovenské špeciality vrátane tradičných bryndzových halušiek,“ prezradil odbor ďalšie podrobnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ │ Foto: FB/Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, IG/robertgeiss_1964