Rodina a lekári Mária Šipoša prosia o pomoc všetkých Slovákov! 15-ročný chlapec zo Sládkovičova, ktorý je vo veľmi vážnom stave, potrebuje na záchranu života i vašu pomoc. Trpí totiž zhubným nádorom mozgového kmeňa, ktorý je na Slovensku i v Čechách neoperovateľný!

Rodina, priatelia, ale i celkom neznámi ľudia urgentne prosia o pomoc všetkých Slovákov pri záchrane života 15-ročného Mária. Nádejný futbalový talent, ktorý hrá za FC Slovan Galanta, dostal 18. marca minulého roka do hlavy úder loptou, pričom o 11 dní neskôr bola chlapcovi určená diagnóza. Dovtedy zdravému mladíkovi bola okamžite zahájená  rádiochemoterapia a rádioterapia, pričom v októbri začal mať poruchy videnia. Následným vyšetrením bol pacientovi zistený opuch mozgu, no nasadená liečba kortikoidmi mu vyvolala cukrovku.

Len o pár týždňov neskôr bol Mário opäť hospitalizovaný pre zhoršený nález magnetickej rezonancie a v dôsledku problémov mu musela byť zavedená sonda na podávanie stravy. Chlapec, ktorý je momentálne v domácej opatere, si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť, pričom najväčšou oporou sú mu práve rodičia.

„Občianskemu združeniu Rodina a priatelia sa pomocou dobrých ľudí podarilo vybaviť vyšetrenie na klinike vo Viedni 07.02.2019, taktiež prevoz sanitkou spoločnosti Falck so zdravotným personálom. Nakoľko vyšetrenie a prevoz stoji nemalé finančne prostriedky, chceme vyzvať všetkých dobrých ľudí, ktorým zdravie chlapca nie je ľahostajné, aby prispeli akoukoľvek sumou, ak je to možné. V mene chlapca a rodiny ĎAKUJEME a veríme v čo najlepsie správy z lekárskeho vyšetrenia vo Viedni,“ znie výzva, ktorú iniciovalo združenie Rodina a priatelia o.z.. V prípade, že máte možnosť a záujem pomôcť, číslo účtu je: SK88 1100 0000 0029 1367 8421 Mário Šipoš.

Zdroj: Facebook/Rodia a priatelia o.z.