Sociálnou sieťou sa začala šíriť verejná prosba za mladého chlapca Filipa, ktorý urýchlene potrebuje vzácnu krvnú skupinu. Stal sa tak jedným z pacientov, ktorí musia zúfalo čakať na dobrosrdečných ľudí ochotných mu pomôcť. Jeho zdravotný stav sa však zhoršuje a čas hrá v tomto momente veľkú rolu.

Skupina na sociálnej sieti nazvaná “Som darca krvi“ zverejnila výzvu, kde prosí v mene Filipa o pomoc. Pred pár dňami totiž absolvoval transplantáciu kostnej drene, ktorú mu daroval jeho brat, no po operácií sa mu zmenila krvná skupina.

,,Prosíme darcov krvnej skupiny 0 Rh negatív alebo pozitív o darovanie bielych krviniek – granulocytov pre mladého chlapca. Darca musí mať vek od 22 – 47 rokov a nad 60 kg, musí byť úplne zdravý. Ide o špeciálny odber a prípravu. Prosím, hláste sa dopredu na telefónnom čísle 0908 580 697 alebo na mailovom kontakte krvprefilipa@gmail.com,” uvádza sa na sociálnej sieti.

Verejnú výzvu zdieľajú na internete aj známe osobnosti ako Jasmina Alagič alebo Veronika Cifrová Ostrihoňová. Obe dámy sú tehotné, takže nemôžu darovať krv aj keby chceli, pričom je, samozrejme, dôležitá aj krvná skupina. Zdieľaním medzi fanúšikmi sa však snažia informovať čo najväčší počet ľudí, potencionálnych darcov.

Výzva pre Filipa

Zdroj: Facebook/Som darca krvi  |  Foto: Facebook/Som darca krvi, Instagram/veronikaostrihonova, Pixabay