V stredu (13.11.) zasiahla celé Slovensko tragická dopravná nehoda autobusu neďaleko Nitry. Na mieste zasahovali okoloidúci vodiči a následne aj všetky záchranné zložky. Zrážka dopravného prostriedku s nákladným vozidlom si vyžiadala 12 obetí. Stále je však 17 zranených, pričom niektorí z nich sú vo vážnom stave a potrebujú vašu pomoc.

Tragická nehoda otriasla širokou verejnosťou, na ktorú začali okamžite reagovať vysokopostavení politici aj samotná prezidentka. Čaputová vyjadrila ľútosť nad stratou toľkých životov a premiér Peter Pellegrini ukončil oficiálnu návštevu Cypru a okamžite išiel na miesto tragédie.

Mnohí tak boli svedkami príchodu desiatok sanitiek, ktoré zranených prevážali do okolitých nemocníc. V Nitre sa nachádza osem pacientov, pričom päť z nich je vo vážnom, no stabilizovanom stave. Nemocnica v Leviciach prijala tri pacientky s menej vážnejšími zraneniami. V Nových Zámkoch sa nachádza ďalších šesť pacientov. Jeden z nich je v umelom spánku a naďalej je v ohrození života.

Ide tak o 17 zranených cestujúcich, pričom väčšina z nich potrebuje krv kvôli vážnym zraneniam alebo pre potreby operácie. Slováci tak môžu darovať vzácnu tekutinu v Národnej transfúznej službe v Nitre každý pracovný deň. Výjazdové odbery sa však dnes uskutočnia na Strednej odbornej škole techniky a služieb v Topoľčanoch. V piatok (15.11.) sa budú odbery vykonávať v Kultúrnom dome v Žabokrekoch od 8.00 do 11.00 hod.

Základné kritériá pre darcov krvi:

  • vek od 18 do 60 rokov, pokiaľ ste pravidelným darcom, môžete darovať krv až do svojich 65 rokov
  • frekvencia darovania je pre mužov tri mesiace a pre ženy štyri mesiace od posledného odberu
  • telesná hmotnosť minimálne 50 kg

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: nitraden.sk  |  Foto: Facebook/HaZZ, Pixabay